10 خرداد 1395 13:51:2
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات: روابط عمومي فعال زمينه تحول و پويايي سازمان را فراهم مي‌كند
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، در سومين همايش روابط عموميهاي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، با اشاره به افزايش جايگاه روابط عموميها ادامه داد: روابط عمومي فعال ميتواند يك سازمان را متحول و پويا كند.

به گزارش مركز روابط عمومي و اطلاع‌رساني وزارت ارتباطات، محمود واعظي با استقبال از برگزاري سالانه اين همايش تاكيد كرد: بايد انتقال تجربه داشت و از بحث‌هاي مختلف بهره برد.
وي خواستار اشراف روابط عمومي بر برنامه‌ها و سياستهاي دولت در تمام زمينه‌ها شد و گفت: اين نگاه كلان در روابط عمومي‌ها موجب مي‌شود به درستي به انعكاس اقدامات و عملكردها پرداخت.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با تاكيد بر نگاه دولت نسبت به اشاعه ارزشهاي والاي اسلامي گفت: فعاليت در فضاي مجازي بايد متاثر از فرهنگ ايراني - اسلامي باشد.

وي اولويت برنامه دولت در سال جاري را اقتصاد مقاومتي، رونق اقتصادي و ايجاد شغل برشمرد و افزود: با توجه به اين كه ICT پيشران توسعه است، در اين چارچوب، زيرساخت‌هاي لازم را فراهم كرده‌ايم.

واعظي با بيان اينكه در ابتداي كار دولت تنها ۱۵ درصد از برنامه پنجم انجام شده بود ادامه داد: در دو سال گذشته، با وجود رسيدن به هدفگذاري برنامه پنجم قبل از اتمام دوره پنجم باز هم بايد با توليد محتواي فاخر، افزايش خدمات، حمايت از توليد اپليكيشن هاي داخلي و صادرات نرم افزار، زمينه گسترش حضور موثر و فعال را در فضاي مجازي به وجود آورد.

وي با ابراز اميدواري نسبت به استفاده درست از فضاي مجازي در راستاي اهداف والاي نظام و مردم گفت: فضاي مجازي مي‌تواند معرف فرهنگ اسلامي- ايراني باشد و نبايد نسبت به مسايل غيراخلاقي و آسيب‌رسان به انديشه و دين بي‌تفاوت بود و در اين راستا از فضاي مجازي پاك حمايت مي‌كنيم.

وزير ارتباطات با تاكيد بر اهميت روابط عمومي و رسانه اظهار داشت: نقش بالاي رسانه در جهان با وجود فضاي مجازي و شبكه‌هاي اجتماعي مضاعف شده و لازم است روابط عمومي با تغيير نگرش فرصت بهره‌برداري از آن را داشته باشد.

وي اين تغيير نگرش را  نگرش سنتي نسبت به جايگاه و نقش روابط عمومي لازم دانست و گفت: بايد ضمن تمركز بر موضوع تغيير نگرش سنتي، با استفاده از افراد متخصص در زمينه‌هاي روابط عمومي، جامعه‌شناسي و روانشناسي با شناخت ابعاد جامعه زمينه ارتباط بهتر با مخاطبان را فراهم ساخت.

واعظي در ادامه خواستار بهره‌گيري روابط عمومي‌ها از فضاي مجازي جهت ارتباط بدون واسطه با مخاطبان شد و در پايان گفت: روابط عمومي بايد امين مردم باشد و با انعكاس مناسب اقدامات به مردم آنها را آگاه سازد و از سوي ديگر مطالبات مردم را هم به مسئولان انتقال دهد.

                                   

 

 

Powered by Tetis PORTAL